Зимни градини и беседки от дърво
Кой материал е най-подходящият за изработка на зимна градина?
Дървото е естествен строителен материал. То има висока изолационна стойност и е много здраво.
Недостатъкът на дървото е, че то се нуждае от ежегодна обработка със специални масла или восъци, за да се предпази от влага.
Алуминият е естествен материал, устойчив на атмосферни влияния. Това означава, че не се нуждае от допълнителна обработка в продължение на много години, дори ако е изложен на дъжд и сняг.
Кой материал е най-подходящ за направата на зимни градини?
Отговорът на този въпрос зависи от няколко фактора:
- Какъв вид зимна градина искате да построите? Дали това е отворен павилион, или искате да създадете повече уединение, като добавите покрив?
- Какъв размер ви е необходим?
- Колко време сте готови да инвестирате в дейности по поддръжка (почистване)?
- Има ли някакви други изисквания (напр. дълготрайна издръжливост)?
Зимната градина от дърво има естествена и уютна атмосфера. Освен това материалът е много издръжлив и здрав. Той не се деформира, не гние и не се напуква. Дървената зимна градина може да се използва в продължение на много години, ако се поддържа правилно.
Дървените зимни градини се предлагат в различни дизайни и цветове, което ги прави подходящи за всички вкусове и стилове.
Остъкляване на зимните градини
Зимните градини са остъклени със стъклопакети отстрани и на покрива. Остъкляването на покривната част е специално – закалено стъкло и триплекс, които осигуряват здравина на остъкляването, устойчивост на променливи атмосферни условия – градушка, сняг, дъжд. За защита от слънчевите лъчи се използва високоенергийно стъкло с нисък соларен фактор, а за запазване на топлоизолацията – стъкло с ниска емисионна способност.
В случай че се нуждаете от други видове стъкла. Можете да изберете и комбинация от различни видове единични стъкла за вашата зимна градина.
За нашите продукти използваме висококачествени материали – алуминиеви или стоманени профили, закалено стъкло и др. Предлагаме и услуги по монтаж на всички видове зимни градини за София, и София област, произведени от нас или от друг производител, в съответствие с вашите предпочитания.
Прозорци и врати
В зимните градини – според индивидуалните нужди и в съответствие с оформлението на зимната градина трябва да се вгради необходимият брой отваряеми части. Това са важни вентилационни, както и изходни и входни врати. Могат да се вградят и плъзгащи се модули, витрини тип “Хармоника”, плъзгащи се тип “Фолгсваген”, плъзгащи се с повдигане тип “Хебешибе”. Прозорците винаги трябва да имат заключваща се дръжка, за да могат да се отварят и затварят лесно. Освен това те трябва да имат и дръжка за отваряне от вътрешната страна, така че да могат да се отварят отвътре, дори ако няма достъп отвън. Това е особено важно, ако вкъщи има малки деца.
Могат да се използват следните видове остъкляване:
- Безпрофилно плъзгане
- Витрина тип Хармоника
- Плъзгащ се тип Гилотина
- Плъзгаща се с повдигане тип Hebeshibe
Хидроизолация на зимни градини
Много важна и съществена част от добрата функционалност на зимните градини е предпазването на покрива от течове и влага. При изготвянето на проекта за зимна градина е от съществено значение да се вземе предвид изпълнението на всички допълнителни аксесоари за цялостния завършен вид. За да се предпази зимната градина, като например -довършителни детайли (облицовка), хидроизолационни детайли, улуци и др. Възможности за допълнително оборудване с тенти, щори – модели, предназначени специално за зимни градини и стъклени покриви.
Предимства на дървената зимна градина:
- Материалът е издръжлив и устойчив на атмосферни влияния
- Дървото създава приятна домашна атмосфера
- Предлага се широка гама от различни дизайни
- Лесен за поддръжка
Недостатъци на дървената зимна градина:
- Скъпи в сравнение с алуминиевите или PVC моделите
Съществуват няколко вида зимни градини:
- Модерна зимна градина – тя представлява разширение на съществуващо помещение с остъклени панели от три или четири страни;
- Класическа зимна градина – тя има подобна форма като традиционната зимна градина, но дизайнът ѝ е по-модерен;
- Викторианска зимна градина – този тип зимни градини е бил популярен през Викторианската епоха (от 40-те години на XIX в. до 1900 г.), когато хората са искали да имат някакъв екзотичен тропически климат в домовете или градините си;
- Градински павилиони – това са малки постройки, които осигуряват допълнително пространство за забавление на гостите или просто за релаксация, без да напускате градината